• Zainteresowany?

Zamknięcie pętli Arktycznej Rozgrzewki

Po niecałych 5 miesiącach Arktyczna Rozgrzewka zatoczyła koło i w środę rano 27 września przecięliśmy nasz ślad z początku czerwca tego roku! Wewnątrz pętli znalazło się między innymi Morze Norweskie i Morze Grenlandzkie. W tym czasie odwiedziliśmy Orkady, Szetlandy, NorwegięWyspę Niedźwiedzią oraz Spitsbergen, gdzie przekroczyliśmy 80 równoleżnik. Stamtąd żeglowaliśmy na południe i po drodze do Szkocji z 10 dni spędziliśmy lawirując między lodami wschodniej Grenlandii

Z początkiem września na Islandii zaczęły się południowe wichury, które przez tą część Atlantyku przewalają się teraz co chwilę. Dlatego przeskok z Islandii przez Wyspy Owcze do Szkocji to gra uników pomiędzy jednym sztormem, a drugim. Do Dublina mamy niby tylko trochę ponad 300 mil, ale też tylko 5 dni, w trakcie których 4 mają być z wiatrami powyżej 7B z połówki południowej (niestety w dziób). Trzeba będzie nieźle kombinować.

Trzymajcie kciuki i obserwujcie naszą pozycję!

Pozdrawiamy z Hebrydów Zewnętrznych! 

Michał z Załogą

Komentarze

Piotr Karsz

Gratuluje udanej wyprawy. Chyba was ostatnio nieco potarmosilo sadzac po mapach pogodowych i sile wiatru przy dojsciu do Szkocji? Pomyslnosci na Atlantyku w drodze do Lizbony Wasz Geriatryczny wielbiciel.

Michał Palczyński

Oj tak. Wiatr tarmosi nas nieustannie od Islandii. Obecnie UK jest pod wpływem rozległego niżu powstałego z połączenia huraganów Maria i Lee. Stoimy na Skye i czekamy na poprawę pogody. Serdeczne pozdrowienia z Portree ;)

Skomentuj
© Agencja Żeglarska SKIFF-Michał Palczyński 02-784 Warszawa ul. Arctowskiego 24, tel: +48 601 27 47 05, info@skiff.pl