Wyprawy

 • Rejs Dookoła Świata przez Przejście Północno-Zachodnie (Northwest Passage) 2018-2024

  Kolejna wielka wyprawa dookoła świata jaką mam przyjemność organizować odbędzie się w latach 2018 - 2024. Trasa tak daleko odbiega od standardowej pogoni za zachód, na ile starczyło mi wyobraźni. W założeniu miało być ekstremalnie ciekawie i w miarę możliwości bez pośpiechu. Dlatego tym razem 6 lat i razem z Olą, która będzie koordynowała nasze wyprawy na lądzie. Tak jak przy poprzednim kółku, cały rejs jest podzielony na etapy i jeśli chcesz przyłączyć się do nas na interesującym Cię odcinku, to serdecznie zapraszamy!

 • Rejsy morskie 2017 - Arktyczna Rozgrzewka

  Mój pierwszy rejs dookoła świata zakończył się we wrześniu 2016 roku. Po trzech latach, w trakcie których odwiedziłem w sumie 40 krajów, opłynąłem Przylądek Horn, Tasmanię, Nową Zelandię oraz Przylądek Dobrej Nadziei, wraz z Crystal wracamy do Europy. Ten czas to była niesamowita przygoda. Ciekawi ludzie, wspaniałe miejsca i oczywiście wykwintna żegluga sprawiły, że na dobre rozsmakowałem się w tej wokołoziemskiej włóczędze. Nie powinno więc dziwić, że plany na kolejną wielką wyprawę szybko narodziły się w mojej głowie. Trasa mojego kolejnego rejsu dookoła świata będzie pełna jeszcze większych wyzwań, więc w 2017 chcę się porządnie do niej przygotować.

 • Rejs Dookoła Świata 2013-2016

  Rejsy organizuję i prowadzę od wielu lat. Morze Śródziemne i szeroko pojęty Północny Atlantyk poznałem bardzo dokładnie, więc postanowiłem zapuścić się dalej. W 2011 przepłynąłem przez Atlantyk na Karaiby i z powrotem, odwiedzając między innymi Małe Antyle, Dominikanę, Kubę i Bahamy. W trakcie tamtego rejsu powstał szalony (jak się wtedy wydawało) pomysł, aby wyruszyć w rejs dookoła świata - wcześniej traktowany tylko w kategoriach marzeń. Zanim z Karaibów dopłynąłem do Polski miałem już w głowie i na komputerze wstępny plan trzyletniej wyprawy. Rozpoczęły się przygotowania do rejsu!

 • Europa – Karaiby 2011-2012

  Jacht Crystala zakupiłem w 2008 roku z myślą o żegludze po Morzu Śródziemnym, maksymalnie na Kanarach. Jednak szybko okazało się, że pływanie ciągle po tych samych akwenach sprawia mi mało frajdy i co roku starałem się wymyślać coś nowego i ciekawego. I tak po 3 latach włóczenia się na Balearach i Kanarach postanowiłem zrealizować marzenie wielu żeglarzy.

 • Zainteresowany?
© Agencja Żeglarska SKIFF-Michał Palczyński 02-784 Warszawa ul. Arctowskiego 24, tel: +48 601 27 47 05, info@skiff.pl