#Atlantycki

 • Rejs Lizbona - Irlandia

  Termin: 07.04.2018 / 21 dni

  Zaczynamy kolejny Rejs Dookoła Świata! Celem pierwszego, otwierającego tę wyprawę etapu będzie przepłynięcie Atlantyku z Portugalii do zachodniej Irlandii. Na rozgrzewkę będziemy się wspinać na północ wzdłuż zachodniego wybrzeża Portugalii a następnie Hiszpanii. Wspinać ponieważ wiatry o tej porze wieją tu głównie z północy i pewnie trochę sobie pohalsujemy ;) Kiedy czas będzie odpowiedni weźmiemy kurs przez otwarty Ocean Atlantycki prosto na dzikie poszarpane brzegi południowej Irlandii.

 • Rejs Irlandia - Wyspy Owcze

  Termin: 04.05.2018 / 14 dni

  Drugi etap Rejsu Dookoła Świata 2018-2023 to rejs morski dla ambitnych, na którym zdobędziecie mnóstwo doświadczenia żeglarskiego. Na pewno pogoda będzie się zmieniała jak w kalejdoskopie, będą sztormowe długie fale Oceanu Atlantyckiego oraz krótkie i strome fale Morza Hebrydzkiego. Na pewno zaobserwujemy wysokie pływy, prądy o prędkości rwących górskich potoków, a otaczać nas będzie przepiękna surowa północna przyroda.

 • Rejs Wyspy Owcze - Islandia

  Termin: 18.05.2018 / 12 dni

  Wyspy Owcze słyną z niesamowicie zielonej trawy, niesamowicie silnych prądów i niesamowicie zmiennej pogody. Zresztą cała trasa aż do Reykjaviku. Rejs jachtem po tamtych wodach jest zawsze dużym wyzwaniem i dlatego decyzja o wyjściu w morze musi być tu dobrze przemyślana. Wszystko będzie zależało od aktualnych prognoz meteo i to do nich będziemy dopasowywać nasze plany żeglarskie. 

 • Rejs Islandia - Grenlandia

  Termin: 06.06.2018 / 21 dni

  Po opuszczeniu Reykjaviku czeka nas 600 mil wymagającej żeglugi przez Cieśninę Duńską. W miarę zbliżania się do brzegów Grenlandii coraz bardziej będziemy musieli uważać na góry lodowe, które na "zielonej ziemi" są już stałym elementem krajobrazu. Jeśli sytuacja lodowa pozwoli przelot złamiemy w największym mieście wschodniej Grenlandii - Tasiaq.

 • Rejs Grenlandia zachodnia

  Termin: 03.07.2018 / 14 dni

  Przez dwa tygodnie przepłyniemy praktycznie całe stale zamieszkałe wybrzeże Grenlandii Zachodniej, gdzie mieszka zdecydowana większość populacji "zielonej ziemi". Po drodze będziemy podziwiać lokalną kulturę, głębokie fiordy, cielące się lodowce oraz gigantyczne góry lodowe, z których słynie ta północna kraina.

 • Rejs Przejście Północno-Zachodnie (Northwest Passage)

  Termin: 19.07.2018 / 63 dni

  Przejście Północno Zachodnie od setek lat kusiło eksploratorów całego świata. Przez większość roku skute lodem otwiera się (zazwyczaj) na około 3 miesiące. Ten czas postaramy się wykorzystać i przepłynąć nad Kanadą z Grenlandii do amerykańskiej Alaski.

© Agencja Żeglarska SKIFF-Michał Palczyński 02-784 Warszawa ul. Arctowskiego 24, tel: +48 601 27 47 05, info@skiff.pl