Rejsy morskie

 • Rejs Lizbona - Irlandia

  Termin: 07.04.2018 / 21 dni

  Zaczynamy kolejny Rejs Dookoła Świata! Celem pierwszego, otwierającego tę wyprawę etapu będzie przepłynięcie Atlantyku z Portugalii do zachodniej Irlandii. Na rozgrzewkę będziemy się wspinać na północ wzdłuż zachodniego wybrzeża Portugalii a następnie Hiszpanii. Wspinać ponieważ wiatry o tej porze wieją tu głównie z północy i pewnie trochę sobie pohalsujemy ;) Kiedy czas będzie odpowiedni weźmiemy kurs przez otwarty Ocean Atlantycki prosto na dzikie poszarpane brzegi południowej Irlandii.

 • Rejs Irlandia - Wyspy Owcze

  Termin: 04.05.2018 / 14 dni

  Drugi etap Rejsu Dookoła Świata 2018-2023 to rejs morski dla ambitnych, na którym zdobędziecie mnóstwo doświadczenia żeglarskiego. Na pewno pogoda będzie się zmieniała jak w kalejdoskopie, będą sztormowe długie fale Oceanu Atlantyckiego oraz krótkie i strome fale Morza Hebrydzkiego. Na pewno zaobserwujemy wysokie pływy, prądy o prędkości rwących górskich potoków, a otaczać nas będzie przepiękna surowa północna przyroda.

 • Rejs Wyspy Owcze - Islandia

  Termin: 18.05.2018 / 12 dni

  Wyspy Owcze słyną z niesamowicie zielonej trawy, niesamowicie silnych prądów i niesamowicie zmiennej pogody. Zresztą cała trasa aż do Reykjaviku. Rejs jachtem po tamtych wodach jest zawsze dużym wyzwaniem i dlatego decyzja o wyjściu w morze musi być tu dobrze przemyślana. Wszystko będzie zależało od aktualnych prognoz meteo i to do nich będziemy dopasowywać nasze plany żeglarskie. 

 • Rejs Islandia - Grenlandia

  Termin: 06.06.2018 / 21 dni

  Po opuszczeniu Reykjaviku czeka nas 600 mil wymagającej żeglugi przez Cieśninę Duńską. W miarę zbliżania się do brzegów Grenlandii coraz bardziej będziemy musieli uważać na góry lodowe, które na "zielonej ziemi" są już stałym elementem krajobrazu. Jeśli sytuacja lodowa pozwoli przelot złamiemy w największym mieście wschodniej Grenlandii - Tasiaq.

 • Rejs Grenlandia zachodnia

  Termin: 03.07.2018 / 14 dni

  Przez dwa tygodnie przepłyniemy praktycznie całe stale zamieszkałe wybrzeże Grenlandii Zachodniej, gdzie mieszka zdecydowana większość populacji "zielonej ziemi". Po drodze będziemy podziwiać lokalną kulturę, głębokie fiordy, cielące się lodowce oraz gigantyczne góry lodowe, z których słynie ta północna kraina.

 • Rejs Przejście Północno-Zachodnie (Northwest Passage)

  Termin: 19.07.2018 / 63 dni

  Przejście Północno Zachodnie od setek lat kusiło eksploratorów całego świata. Przez większość roku skute lodem otwiera się (zazwyczaj) na około 3 miesiące. Ten czas postaramy się wykorzystać i przepłynąć nad Kanadą z Grenlandii do amerykańskiej Alaski.

 • Rejs jachtem po Alasce

  Termin: 27.09.2018 / 21 dni

  Bardzo mało jachtów żegluje po tak odległych zakątkach Alaski. Starujemy ze słynnego Dutch Harbor. To tu swoją bazę mają poławiacze krabów - najniebezpieczniejszego zawodu świata. Jest to dosłownie koniec świata, gdzie człowiek jest tylko mało istotnym dodatkiem do potęgi natury. Po opuszczeniu Aleutów będziemy żeglować na wschód wzdłuż Półwyspu Alaska.

 • Rejs jachtem po Alasce 2

  Termin: 25.10.2018 / 21 dni

  Nasz kolejny rejs morski na Alasce zaczynamy w przepięknej Zatoce Księcia Williama, która leży na samej północy Zatoki Alaska. Ze względu na znaczne oddalenie od cywilizacji zapuszcza się tu bardzo niewiele jachtów, a jacht z Polski jest prawdziwym ewenementem. Zaczniemy niespiesznie od eksploracji lodowców, które schodzą tu bezpośrednio do wody. W Zatoce Księcia Williama będziemy, żeglować około tygodnia po czym wychodzimy na otwarte wody Pacyfiku. 

 • Rejs Alaska Kanada

  Termin: 15.11.2018 / 21 dni

  Na tym etapie będziemy żeglować po osłoniętych wodach Alaski oraz Kolumbii Brytyjskiej - tzw. Inside Passage. Jest to propozycja skierowana do wszystkich tych, którzy cenią spokojniejsze warunki, bo np. na otwartym oceanie chorują. Jeśli jesteś w tej grupie, a chcesz odwiedzić Alaskę i z pokładu jachtu podziwiać czoło lodowca to jest to zdecydowanie rejs dla Ciebie!

 • Rejs Vancouver - San Francisco

  Termin: 20.12.2018 / 14 dni

  Super fajny rejs sylwestrowy na Pacyfiku! Zaczynamy w kanadyjskim Vancouver, skąd będziemy żeglować na południe po otwartym Pacyfiku. Zanim jednak do niego dotrzemy czeka nas 150 mil spokojnej rozgrzewki po pięknych osłoniętych wodach Cieśniny Georgia oraz Juan de Fuca.

 • Rejs San Francisco - San Diego

  Termin: 17.01.2019 / 14 dni

  Rejs zaczynamy w słynnym mieście mgły z jeszcze słynniejszym mostem Golden Gate, czyli w San Francisco. Po wypłynięcie na Pacyfik będziemy żeglować na południe. Naszym pierwszym przystankiem będzie oddalona o ok. 80 Mm Zatoka Monterey. Pośród różnych gatunków wielorybów można tu spotkać pływacza szarego, płetwala błękitnego oraz humbaki. Bardzo licznie występują tu także delfiny. Miejmy nadzieję, że szczęście dopisze i natkniemy się na jakieś ciekawe okazy z bliska!

 • Rejs San Diego - Meksyk

  Termin: 31.01.2019 / 21 dni

  To będzie niesamowity rejs morski. Po zaokrętowaniu w San Diego bierzemy kurs na południe i prosto ku południowej granicy USA. Swoje przybycie do Meksyku oficjalnie zameldujemy w miejscowości Ensenada, która leży na północy długiego na 700 Mm Półwyspu Kalifornijskiego.

© Agencja Żeglarska SKIFF-Michał Palczyński 02-784 Warszawa ul. Arctowskiego 24, tel: +48 601 27 47 05, info@skiff.pl