O mnie

Cześć, 

Nazywam się Michał Palczyński i jestem kapitanem jachtowym. Już od ponad dziewięciu lat żegluję po morzach i oceanach świata na moim jachcie CRYSTAL, na którego pokład serdecznie Cię zapraszam!

Samą organizacją rejsów zajmuję się już od trzynastu lat, a moja przygoda z żeglarstwem rozpoczęła się ponad ćwierć wieku temu na Mazurach. Prowadząc swoje pierwsze wyprawy jachtem nie wiedziałem jeszcze, że za parę lat żeglarstwo stanie się nie tylko moją pasją, ale i sposobem na życie. Ukończyłem Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej. Jednak los chciał (i ja też), że zająłem się tym co kocham bez reszty. Do tej pory przepłynąłem ponad 125 000 mil morskich, z czego ponad 122 000 jako kapitan i organizator. Jestem osobą spokojną, cierpliwą i uśmiechniętą, a co najważniejsze mam ogromne doświadczenie w tym, co robię. Wierzę, że żeglarstwo to wspaniały sposób na zwiedzanie świata, dający możliwości dotarcia do najbardziej odległych zakątków. 

Od 2004 roku, czyli od kiedy zajmuję się organizacją wypraw jachtem po morzach i oceanach, zorganizowałem ponad 200 rejsów żeglarskich. Nigdy nie zdarzyło się, żeby któryś nie doszedł do skutku.

Zawdzięczam to zarówno odpowiedniemu planowaniu rejsów morskich, jak również wsparciu logistycznemu z lądu od Rodziców, którzy m.in. zarządzają zapisami na rejsy. Dobra organizacja oraz bardzo dobrze przygotowany jacht CRYSTAL, w połączeniu z miłą atmosferą sprawiają, że wielu żeglarzy pływa ze mną co roku. Wszystkie wyprawy jachtem prowadzę osobiście, choć w trakcie każdego rejsu załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Wiele z moich rejsów to rejsy stażowe. 

Jestem pasjonatem żeglarstwa i chciałbym zarażać tą pasją jak najwięcej ludzi. A Krysia - bo tak pieszczotliwie nazywam jacht, to po prostu mój dom. 

Co roku żegluję dalej i dalej, organizując wyprawy jachtem po coraz ciekawszych i bardziej egzotycznych akwenach. Po tym jak poznałem bardzo dokładnie Morze Śródziemne i szeroko pojęty Północny Atlantyk, w 2011 roku przepłynąłem przez Atlantyk na Karaiby i z powrotem. Moją kolejną wyprawą jachtem był Rejs Dookoła Świata w latach 2013-2016kiedy to opłynąłem glob pokonując ponad 55 000 Mm. Trasa w większości wiodła w okolicach tropików ze wschodu na zachód. Odstępstwem od tego było opłynięcie Przylądka Horn, Tasmanii, Nowej Zelandii oraz Przylądka Dobrej Nadziei. W trakcie tej wyprawy przepłynąłem Ocean Atlantycki, Indyjski oraz Pacyfik. Za Rejs Dookoła Świata 2013-2016 otrzymałem III Nagrodę Honorową "Rejs Roku 2016" PZŻ. Mapa poniżej pokazuje trasy dotychczasowych wypraw jachtem oraz wskazuje pozycję, gdzie obecnie z Krysią jesteśmy. Wszystkie akweny, na których organizowałem i prowadziłem rejsy znajdziesz wypisane poniżej. 

W 2017 r. ruszam w Arktyczną Rozgrzewkę na północ, do krainy lodów. Celem jest dotarcie na Spitsbergen i wschodnią Grenlandię. Rejs jest przygotowaniem do kolejnej wielkiej wyprawy morskiej. W 2018 r. ruszam w kolejny Rejs Dookoła ŚwiataTym razem trasa wiedzie przez Przejście Północno-Zachodnie, Alaskę, Hawaje, planuję ponownie odwiedzić Oceanię, ale i eksplorować wybrzeża Azji. Rejs jachtem jest zaplanowany na pięć lat i będzie mi w nim towarzyszyła na stałe Ola, która ogarnia stronę marketingową naszej wyprawy i będzie koordynować nasze eskapady lądowe. Ola również zjechała już trochę świata i ze swojego doświadczenia wiem, że ma smykałkę do organizowania zwiedzania ciekawych miejsc. Razem poznawaliśmy RPA i okolice Nowego Jorku podczas mojej pierwszej pętli okołoziemskiej.  

Mój jacht CRYSTAL, będący obecnie w klasie do 15 m najlepiej wyposażoną jednostką oceaniczną na polskim rynku rejsów, znam na wylot. Jest to gwarantem bezawaryjnej, bezpiecznej żeglugi i udanego rejsu! 

O wszystkich moich wyprawach przeczytasz tutaj, a w zakładce Rejsy sprawdzisz gdzie i kiedy pływamy. Po szczegółowe relacje z wypraw zapraszam Cię do Bloga, a do obejrzenia zdjęć pokazujących piękno i różnorodność miejsc, w których byłem do Galerii. W zakładce Media możesz poczytać i pooglądać, co o mnie mówili i pisali, w tym przeczytać relację grupy lekarzy z rejsu na Karaibach - Rejs na KaraibachPrzekonaj się, jak miło można przeżyć z nami żeglarską przygodę!

 

Serdecznie zapraszam na pokład jachtu CRYSTAL!

Michał 

Zapraszam na nasz fanpage na Facebook: https://www.facebook.com/RejsDookolaSwiata/

Poniższa mapa - tracker prezentuje trasy odbytych przeze mnie wypraw morskich od 2011 r. wraz z obecną pozycją jachtu morskiego Crystal:

 

Akweny, na których organizowałem i prowadziłem rejsy:

Cyklady, Morze Jońskie, Adriatyk, Malta, Morze Tyreńskie (północna Korsyka, całe zachodnie Włochy, Wybrzeża Korsyki), Morze Liguryjskie (całe wybrzeże od Genui po Marsylię), Baleary (Minorka, Majorka, Ibiza), hiszpańskie wybrzeże od Barcelony po Gibraltar, Cieśnina Gibraltarska, Maroko, Wyspy Kanaryjskie i Madera (na miejscu jak też przeloty do/z Europy), całe hiszpańsko-portugalskie wybrzeże od Gibraltaru po La Corunę, Zatoka Biskajska, Kanał Angielski (La Manche), Morze Północne, Bałtyk, Morze Norweskie, Szetlandy, Wyspy Owcze, Islandia, Hebrydy, Szkocja, Morze Irlandzkie, Wyspy Zielonego Przylądka, Małe Antyle (od Grenady po Sint Maarten), Duże Antyle (Dominikana, Kuba), Bahamy, Bermudy, Azory. W sezonie 2011/2012 Atlantyk w obie strony. Od początku Rejsu dookoła Świata: Lizbona - Kanary - Cabo Verde, Brazylia, Argentyna, Chile (2 razy Przylądek Horn) od Hornu do Valparaiso. Potem wody Pacyfiku: Valparaiso - W. Robinsona Crusoe - Pitcairn - Markizy - Tuamotu - Wyspy Towarzystwa - Wyspy Cooka - Tonga - Amerykańskie Samoa - Zachodnie Samoa - Wallis - Futuna - Fiji - Vanuatu - wschodnie wybrzeże Australii - Tasmania - W. Stewarta - Nowa Zelandia - Nowa Kaledonia - Cieśnina Torresa. Na Oceanie Indyjskim: Morzorze Arafura - Morze Timor - W. Bożonarodzeniowa - W. Kokosowe - Rodriguez - Mauritius - Reunion - Seszele - Madagaskar - Mozambik - RPA - Przylądek Dobrej Nadzieji. No i znowu na Atlantuku RPA - W. Św. Heleny - W. Wniebowstapienia - Fernando de Noronha - Brazylia - Gujana Francuska - Surinam - Gujana - Trynidad - Wenezuela - Antyle Holenderskie - Jamajka - Kajmany - Meksyk - USA - Azory - Europa

  • Zainteresowany?
© Agencja Żeglarska SKIFF-Michał Palczyński 02-784 Warszawa ul. Arctowskiego 24, tel: +48 601 27 47 05, info@skiff.pl